en_US
en
PreviousNext

Sample Picture 3

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

 

FAYDALI BAĞLANTILAR

 

HAVA DURUMU

 
 

ARAMA

​MOTORU

off
Mobile View
Desktop View
Gerçekleşecek Projeler
1815

HASTANE :

Çüngüş halk sağlık merkezinin Devlet hastanesine dönüştürülmesi

BELEDİYE BİNASI :

İlçeye yeni belediye binası ve konuk evinin yapılması.

İLÇENİN GELİR KAYNAKLARI :

İlçemizde üretilen bal, pekmez, pestil, sucuk, sirke ,tarhana ,nar, v.s. gibi bölgemize has ürünlerin teşvik ve pazarlaması. Üreticiden tüketiciye teze ve ekonomik ürün satışı için HAL yapımı.

TARİHİ ESERLER :

Camiiler köprü, kilise ,manastır, hamam ve tarihi evlerin restorasyonu. Camii suk ve Camii kebir’in  Minareleri’nini yapılması.

EĞİTİM :

İlçemize ivedi olarak Lise ve Meslek lisesinin yapılması. Taşradan gelecek olan öğrencilere kız ve erkek öğrenci yurtlarının yapılması. İlçemizde bulunan Mehmet Adıgüzel Meslek Yüksek Okulunun  çevre düzenlemesinin yapılması ,teknik ekipman temininin yapılması, Elektrik bölümü dışında Makine ,Su ürünleri ve Bağcılık gibi yöremize hitap eden ek bölümlerin açılması , Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin gereksinimlerinin karşılanması.

ÇEVRE DÜZENLEMESİ :

Mahalle aralarına kilitli parke taşı döşenmesi.

Yıkılan evlerin hafriyatlarının kaldırılması.

Çüngüş çayının etrafının düzenlenerek piknik , mesire yeri ve oturma alanlarına dönüştürülmesi.

Her mahalleye bir çocuk parkı yapılması.

Üst geçidin boya ve bakımının yapılması.

Üst geçidin karşısında bulunan karakaya baraj yolun güzergâhı ile taziye evi arasındaki alanın ağaçlandırılıp zeminin parke taşı ile düzenlenmesi , Çocuk parkı yapılarak duvarların boyanması.

TEMİZLİK :

İlçede bulunan umumi tuvaletin yeniden yapılması ve ihtiyaç duyulan yerlere tuvaletlerin yapılması.

Tarihi hamamın onarılarak faaliyete geçirilmesi.

Büyük araçların giremediği mahalle aralarındaki çöpler için çüngüş’ün yapısına uygun araçların temini.

SPOR :

Çüngüş spor kulübünün desteklenmesi ,İlçeye halı saha yapılması ,Piyo’nun bitişiğinde atıl ve harabe durumda bulunan İl spor müdürlüğüne bağlı sahanın faaliyete geçirilmesi.

ALT YAPI:

İlçemizde bulunan 2008 yılında yapımına başlanmış olan TOKİ evleri, alt yapısı  olmadığından kullanılamamakta, TOKİ evlerinin su ihtiyacının acilen giderilip hak sahiplerine teslim edilmesi.

İlçemizin içme suyu yetersiz olduğundan Karşıyaka mahallesi, Toki evleri, Yibo, Jandarma lojmanlarını kapsayan alanın su ihtiyaçlarını gidermek için Yibo yakınlarına kapsamlı bir su deposu kurulup yakın su kaynaklarından veya sondaj sistemi ile su temininin yapılıp ilçenin su ihtiyacının giderilmesi.

ULAŞIM :

İlçemizin en önemli ihtiyaçlarından olan ulaşım sorununun giderilmesi için :

1-Çüngüş ,Çermik arası kara yolunun genişletilmesi.

2-Yeniköy,Balcılar,Yukarışeyhler istikametinden geçmekte olan grup yolunun Ergani ilçemize bağlanarak  Diyarbakır transit yolunun yaklaşık 30 km kısaltılması  ve bu istikamette olan köylerimizim ulaşımının kolaylaştırılması.

3-Malkaya köyü , Akbaşak , Koçören  istikametinden Elazığ ili Hazar ilçesine bağlanan grup yolunun Asfalt olmayan kısmının asfaltlanarak Elazığ ilimize ulaşımın sağlanması.

4-İlçemiz ile Adıyaman ilinin Gerger ilçesini birbirinden ayıran Fırat nehri üzerine köprü yapılması veya feribot bırakılması.

5-İlçemiz sınırları içinde bulunan Karakaya barajı  ile D-300 karayolu üzerinde bulunan Malatya ve Elazığ illerini birbirine bağlayan Fırat nehri üzerindeki Kömürhan köprüsünün Elazığ ayağına. Karakayabarajı – Kömürhan köprüsü arası sahil boyunca Karayolunun yapılması.Bu yolun yapılması ile Çüngüş Malatya arası ulaşım yaklaşık 150 km Çüngüş Elazığ arası yaklaşık 50 Km kısalacak ayrıca bölge turizme açılarak Karakaya baraj gölünde su sporları , gezi turları , dinlenme tesisleri v.s. gibi etkinliklerin yanında seracılık, balıkçılık, hayvancılık geliştirilerek tüm ürünlerin pazarlaması kolaylaşacak.

6- Günde bir defa olan Belediye otobüs seferlerinin en az iki sefere çıkarılıp yakın ilçelere ek sefgerler düzenlenmesi.

KÖYLER :

Yerel  yönetimler yasasında yapılan değişiklik ile mahalle statüsüne dönüştürülüp İlçe belediyesine bağlanacak olan köylerin altyapı , içme suyu, temizlik v.s. gibi sorunların tespit edilip giderilmesi.

Ak Parti Hükümetinin Köydes projesi kapsamında yapmış olduğu yol, su ve kanalizasyon hizmetlerinin takibi yapılarak eksiklerin giderilmesi.

HERŞEY GÜZEL İLÇEMİZ ÇÜNGÜŞ İÇİNGERÇEKLEŞECEK PROJELERİMİZ

 

Copyright ©2015 Çüngüş Belediyesi Designed By Nurettin YILDIRIM

//code.tidio.co/qjszxpxcdlp7eogqb4o6mipevo7xpx4y.js