en_US
en
PreviousNext

Sample Picture 3

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

 

FAYDALI BAĞLANTILAR

 

HAVA DURUMU

 
 

ARAMA

​MOTORU

off
Mobile View
Desktop View
Karakaya Barajı
2148

EÜAŞ KARAKAYA İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ

  
İlçemiz sınırları dahilinde bulunan Karakaya Barajı 1987 yılında hizmete girmiş olup yapımı 11 yıl sürmüştür.6 adet 300 MW gücüne sahip türbinlerle 1800 MW kurulu güce sahiptir. Baraj 298 km2 göl alanı ve 9.580 Milyar m3 lük Su Rezervi ve temelden 173 metrelik yüksekliği ile kendi alanında dünyada beşinci Türkiye'de üçüncü büyüklüktedir.
Karakaya Barajı ve Hidroelektrik santrali, Güneydoğu Anadolu Projesi'nin Atatürk Barajı ve H.E.S.'dan sonra en büyük inşaatıdır. Fırat nehri üzerinde Keban Barajı ve H.E.S.'nın 166 km mansaıbında, Atatürk Barajı ve H.E.S.'nın 180 km menbaındadır. Karakaya Projesi tamamen enerji amaçlıdır. 6 Adet 300 MW'lık üniteden oluşan santral, 1800 MW'lık kurulu gücü ile yılda 7,5 milyar kilowatt/saat enerji üretecektir.

 


KARAKAYA BARAJI

BARAJIMIZI GÖRSEL OLARAK İNCELEMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ RESİMLERE TIKLAYINIZ.

 

Copyright ©2015 Çüngüş Belediyesi Designed By Nurettin YILDIRIM

ÇÜNGÜŞ, çüngüş, belediye, çüngüş belediyesi, zübeyir, arslanca, zübeyir arslanca, hayrettin, yıldırım, hayrettin yıldırım, çüngüş ak parti, ak parti, belediye başkanı, seçim sonuçları, Karakaya HES, çüngüş seçim, baraj, karakaya barajı,
Karakaya HES
//code.tidio.co/qjszxpxcdlp7eogqb4o6mipevo7xpx4y.js